Jak probíhaly přípravy na premiéru v Brně?

Jak probíhaly přípravy na premiéru v Brně?
18. února 2016 | Brno, Akce
To vám v následujícím blogu přiblíží Markéta Tichá - spoluautorka filmu Moc myšlenky a jedna z osobností filmu.
Je 20. února 2016 a před dvěma dny proběhla premiéra nového filmu Moc myšlenky, na kterém jsme pracovali společně s režisérem filmu Jaromírem Kučerou (Yakura) od dubna 2014.

Když jsem včera venčila svého pejska, najednou mi to tak jaksi došlo. Máme to!!! Skoro 2 roky práce, ale máme to! A jak jsem tak šla, najednou mi do očí vyhrkly slzy. Slzy radosti a dojetí. Samozřejmě, že vím, že práce nekončí. Tímto to všechno teprve začíná. Ale také vím, že všechny úspěchy se mají nějak oslavit. Měli bychom se zastavit a uvědomit si, co máme za sebou. Nadechnout se. Dát si prostor si úspěch zvědomit. Všechna ta práce!!!

A tak jsem to udělala. Nadechla jsem se. Uvědomila jsem si, jaký úspěch film měl a že to všechno stálo za to. A to je teprve začátek - teprve premiéra!  

A tak se vraťme zpět k onomu večeru. K 18. únoru 2016. S panem režisérem jsme byli domluveni - on dodělá film a já zajistím vše okolo. Bylo by zbytečně něco dělit jinak. Tak jsem se na to vrhla... Co potřebujeme? Catering! To bylo první, co mě napadlo. Asi proto, že celkem ráda jím. :D Tak jsme tak jeden pátek v listopadu seděli s panem režisérem na pravidelné schůzce ohledně filmu a já jsem mu řekla, že bych si přála něco jiného, chutného, hezkého na pohled. Něco, co si lidé zapamatují. A tak jsem navrhla Dvorek pod Petrovem. Ještě ten den jsme se s nimi domluvili! Jsou úžasní, jsou kreativní a mají duši! A na premiéře? Rozhodně ukázali, jak skvělí v tom, co dělají, jsou. A za to jim patří obrovský dík.
4.jpg

Co dál potřebujeme na takovou premiéru? Místo... Kde budeme film promítat? Jelikož má společnost Cloud 9 Institute sídlí v Impact HUB v Brně, napadlo nás udělat premiéru zde. Ovšem - není to kino, mají malé plátno, co zvuk? To všechno bylo na začátku proti. Šli jsme tedy zkoušet alternativy - Scala? Moc velká. Lucerna? Špatná dostupnost. Art? Zkusili jsme. Ale... Opravdu špatná domluva. V podstatě jsem měla pocit, že je obtěžujeme. Takže? Zpět do HUBu! Chceme dávat peníze těm, kteří si to zaslouží a mají chuť s námi spolupracovat. Tam o nás stojí, udělají pro nás první poslední a je to pro nás domácí prostředí. A neprohloupili jsme. Variabilita prostředí a obrovská pomoc od Impact HUB týmu nám zajistilo, že se akce nakonec tak líbila. A za to jim patří náš dík!
 
33.jpg

Jaké jsou další náležitosti premiéry? Asi by si lidé měli někde koupit lístky. Ale jak to uděláme? Vždyť nemáme žádný portál, kde bychom vstupenky prodávali. Přes email? To by nás asi zničilo. Oba musíme přece dál zvládat ještě svou každodenní práci. Moc myšlenky je projekt, který děláme navíc. Jak to uděláme?

A s tím přišla otázka... Jak vlastně premiéru zaplatíme? Hithit! Zkrácená kampaň místo 45 na 30 dnů, abychom stihli termín premiéry. Projekt se jim líbil, ale měli otázky: “Máte dost fanoušků? Kde budete propagovat? Není 30 dnů málo?” Nebylo! Všechno vyšlo. Všechno vyšlo díky zájmu lidí, které téma inspirace, motivace a překonávání překážek zajímá. Přes Hithit jsme prodali 100 ks vstupenek. To bychom přes emaily opravdu nezvládli administrovat. Do toho se s námi spojili hlavní partneři filmu (JáNěkdo a FajnBrigady) a další lidé, které toto téma zajímá. Děkujeme Hithitu, že nám umožnil získat potřebné finanční prostředky na náš projekt. Jinak bychom si museli vzít půjčku.

Jak budeme film vydávat? Na DVD? Online? Do kin? V TV? Jak se to dostane k lidem? Tak jsme se rozhodli pro 2 varianty - DVD a online přístup!! To taky něco stojí. Ale kampaň na Hithitu s tím počítala. Zaplatíme náklady na premiéru, výrobu DVD, dokončení filmu. Vše, co nezvládneme sami - teda pan režisér. A to je opravdu skvělé!

Pozvánky, vstupenky, program akce, organizace, pomocníci, roll-upy a další náležitosti spojené s premiérou byly práce navíc. Práce, která mě bavila. Ale také práce, která mi vzala spoustu energie a času. A tak jsem šťastná, že Cloud 9 Institute fungoval chvíli i beze mě. Díky tomu jsme si prošli zkouškou, zdali jde o firmu, která zvládne žít vlastním životem. A ona to zvládne!!! Tímto patří dík všem mým kolegyním a kolegům, kteří mi s obrovským pochopením dopřáli čas a klid na dokončení filmu a organizaci premiéry. A zároveň děkuji pomocnicím - Martě, Martině, Romaně, Martině a Tereze, které mi přímo na premiéře pomáhali s organizací. Zvládly se organizovat i samy a to je jejich skvělá vizitka!
12.jpg

Týden před premiérou bylo vyprodáno. Denně mi volalo několik lidí, kteří si přáli vstupenky. Konečných 190 sledujících film na premiéře ukázalo, že mluvíme o tématu dneška. Chtěla jsem, aby premiéra nebyla “pouze” o filmu. Chtěla jsem, aby ukázala atmosféru, v jaké jsme na filmu pracovali. Jak byly všichni ochotní, pokorní a vstřícní. To se nám snad dle reakcí diváků opravdu povedlo. A tak si všichni vychutnali nejen film, ale i následnou debatu s osobnostmi, catering na afterparty, vystoupení rappera Suverena. Při něm se spousta z nás opravdu odvázala a atmosféra byla skvěle svěží a uvolněná. Za to děkujeme nejen Suvemu, ale také divákům. Bez vás by to neproběhlo. :)

Závěrem? Ano! Málem bych zapomněla na tombolu! Nedávno jsem se zúčastnila společenské akce, kde také probíhala tombola. A s lítostí jsem sledovala, že v tombole byl jeden jediný opravdový cenný dárek (od mé společnosti). Všichni jakoby si hráli na podnikatele, ale nikdo do tomboly nedal nic, co by si někdo odnesl domů a byl opravdu potěšen, že dostal dárek. Poukazy na slevy a kopací míč nepovažuji za dárek do tomboly! Sleva znamená jen to, že si musíte něco koupit, abyste ji dostali. A kopací míč? Pardon?! Ta akce mě ale něco naučila. Jestli někdy budu dělat tombolu, tak chci opravdové dárky. Nejsme přece “při zdi sr*či”! Promiňte mi ten termín. A tak jsme v tombole měli nádherné dárky: poukazy na semináře dle vlastního výběru do Cloud 9 Institute, poukazy na cateringové bedýnky pro dva od Dvorka pod Petrovem, poukazy do Hvězdárny a planetária Brno, podepsanou knihu od Suverena, DVD Moc myšlenky s podpisovou kartou a jednu obrovskou nádhernou květinu od květinářství AMMI v Brně. A to si myslím, stálo za to! :) Všechno k využití hned. Žádná sleva!
 
44.jpg

To všechno se událo na premiéře filmu Moc myšlenky v Brně. Dnes už víme, jak takovou akci zorganizovat a tak premiéra Moc myšlenky 2 bude určitě jednodušší a ještě výživnější. Jsme vděční za všechny z vás, kteří se o tento projekt zajímají. Jste nám inspirací a hnacím motorem, který říká, že to má smysl. Moc myšlenky je na svém začátku. Ne na svém konci. Projekt má mnohem větší rozměr a my už se těšíme, až se s vámi opět setkáme při dalších částech projektu.

Moc děkuji. Moc děkujeme. Jste skvělí!

S láskou, M.T.
Děkujeme společnosti Edwards
28. srpna 2016 | Brno, Akce
Film Moc myšlenky může přinést inspiraci každému i zaměstnancům různých společností. Poprvé jsme se o tom přesvědčili ve společnosti Edwards Vacuum v Brně.
Máme nové webové stránky
27. června 2016 | Novinky
Ještě nedávno jsme teprve domlouvali, jak by asi měl web vypadat a fungovat. Dnes jsme moc rádi, že jsme za velké pomoci společnosti puxdesign spustili nový web k projektu Moc myšlenky.